ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Film FURTA 2016!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z dnia otwartej furty !!!

1050 rocznica chrztu Polski

      W ramach „Pielgrzymki do źródeł” wspólnota seminaryjna uczestniczyła w uroczystościach w Zawichoście, gdzie wdzięczni Bogu za Chrzest Polski i  własny chrzest wypowiedzieliśmy wspólnotowe oraz indywidualne „tak” na wezwanie naszego Zbawiciela: Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".
      Podczas uroczystości jubileuszowych w Zawichoście - mieście bł. Salomei - najważniejszym wydarzeniem była wspólna Eucharystia, po której był czas na spotkania i rozmowy z licznie przybyłymi wiernymi z całej diecezji. Radość wspólnego spotkania udzielała się wszystkim uczestnikom pielgrzymki.

Otwarta Furta 2016!

    Msza święta, a po niej czas na grilla, bigos, trampolinę, dmuchany zamek, zabawa z grupą "Tro z Rio", koncert zespołu "NiemaGotu", loteria fantowa z wartościowymi nagrodami, a przy tym mnóstwo radości, kilka tysięcy młodych twarzy i wiele różnych stoisk partnerów XVI Otwartej Furty, która w tym roku mimo deszczu przyciągnęła młodzież z całej diecezji.  Majówka zatem uroczyście rozpoczęta!
 
Mówili o nas:
(kliknij, aby zobaczyć) 
 
Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy już za rok !!!

 


1050 rocznica chrztu Polski

     W nocy z 15 na 16 kwietnia br. alumni naszego seminarium udali się do Poznania, aby wziąć udział w obchodach 1050-lecia Chrztu Polski. Mimo długiej podróży udało się dotrzeć na czas oraz uczestniczyć w oficjalnym otwarciu i zawiązaniu wspólnoty INEA Stadion w Poznaniu.

     Punktem kulminacyjnym wydarzenia była Msza św., w której wzięło udział ponad 35 tys. osób. Deszczowa aura i załamanie pogody nie przeszkodziły w świętowaniu i przeżywaniu tego doniosłego dla Polski i każdego Polaka wydarzenia.


Pro-Life

           W tym roku Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie przypada 4 kwietnia (przeniesiona z 25 marca, ponieważ w tym roku był to Wielki Piątek). To liturgiczne wspomnienie przywołuje wielkie wydarzenie w historii zbawienia, od którego rozpoczęła się nowa era w dziejach ludzkości. Oto Archanioł Gabriel przyszedł do Maryi, niewiasty z Nazaretu, aby zwiastować Jej, że to na Niej spełnią się obietnice proroków, a Jej Syn, którego pocznie w cudowny i dziewiczy sposób za sprawą Ducha Świętego jest Synem samego Boga.
       Fakt, że uroczystość ta przypadła już w okresie wielkanocnym uzmysławia nam, że tajemnica Wcielenia jest nierozerwalnie związana z tajemnicą śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dzisiaj jest również patronalny dzień ruchów "Pro-Life" czyli działających na rzecz ochrony każdego życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, w tym także naszego kleryckiego koła "pro-life".

Otwarta Furta!

Wszystkich serdecznie zapraszamy na
XVI Dzień Otwartej Furty 
który odbędzie się 30 kwietnia !!!
Zapraszamy od godz. 10.00
Więcej informacji na plakacie:
 

Lektorat i akolitat

    W Nadzwyczajnym Roku Jubileuszowym w par. Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się dziś nie tylko uroczystości odpustowe, ale również miało miejsce wprowadzenie kleryków z III i IV roku naszego Seminarium w posługę lektora i akolity. Uroczystościom przewodniczył Bp Edward Frankowski, który przybliżył licznie zgromadzonym wiernym orędzie Pana Jezusa z wizji św. s. Faustyny, wymagania nawrócenia  i poprawy naszego życia, które płyną z "Dzienniczka" siostry F. Kowalskiej oraz podkreślił rolę zadań, jakie od dziś zostały powierzone nowym klerykom-lektorom i akolitom. 

Zmartwychwstanie Pańskie

    Zakończyło się Triduum Paschalne czyli trzy najważniejsze dni przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W kościołach po 40 dniach Wielkiego Postu wybrzmiało radosne Alleluja. Jezus Chrystus zmartwychwstał! Nie zatrzymały Go bramy Otchłani ani tym bardziej straże przy Pańskim Grobie. Nie zatrzymały Go objęcia śmierci, bo to On jest Panem życia. To On - Jezus Chrystus - jest Alfą i Omegą, które wyraża Paschał poświęcony podczas Wigilii Paschalnej.
    Niech radość ze zmartwychwstania Chrystusa trwa w nas i przekłada się na nasze codzienne życie: relacje z bliskimi, chrześcijańską radość i pokój serca.
    Prosimy jednocześnie o modlitwę za kleryków naszego Seminarium, którzy w wielkosobotni poranek wyruszyli do rodzinnych domów, aby czas kilku dni odpoczynku był przez nich jak najowocniej przeżyty.

Ministrancki Wielki Czwartek

    Wielki Czwartek to dla kleryków naszego WSD nie tylko Msza Krzyżma z Pasterzem Diecezji i wieczorna liturgia Wieczerzy Paschalnej - to także spotkanie z Liturgiczną Służbą Ołtarza (LSO) całej diecezji. Mogliśmy uchylić rąbka tajemnicy życia seminaryjnego młodzieży LSO, dla której seminarzyści przygotowali coś dla ducha, i coś dla ciała.
    Klerycy II roku zaprezentowali w kościele seminaryjnym pantomimę o sile grzechu i jeszcze większej mocy Bożego Miłosierdzia, bo Chrystus potrafi wydobyć człowieka z największego zła. Po obejrzeniu przygotowanego programu młodzież mogła posilić się przygotowanym dla niej posiłkiem.
    Mamy nadzieję, że to wielkoczwartkowe spotkanie zaowocuje głębszym przeżyciem Triduum Paschalnego przez młodzież naszej diecezji, która wzięła udział w tych ważnych wydarzeniach.


« 1
...
37 38 39 40 41 42 43
...
48 »
© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net