ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Rekolekcje Wielkopostne

 Obecność Boga na modlitwie oraz życie kapłańskie płne apostolatu, w którym nie brakuje kontemplacji Słowa to podstawowe tematy rekolekcji wielkopostnych wygłoszonych przez karmelitę o. Krzysztofa Górskiego OCD.
  Te kilka dni zbliżyły nas do myśli św. Teresy z Ávila i św. Jana od Krzyża.
 Ufamy, że ten czas intensywnych ćwiczeń duchowych pomoże nam lepiej odpowiadać uczynkami na Boże działanie w naszym życiu.

Ora et labora


    Zakończenie pierwszego półrocza to także czas posłania diakonów na praktyki duszpasterskie do parafii naszej diecezji. W tym roku są to:

 

1. Kałuża Krystian pw. św. Barbary w Tarnobrzegu
2. Kołodziej Łukasz pw. św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim
3. Sajdak Daniel
pw. św. Bartłomieja w Majdanie Królewskim
4. Wasil Mariusz pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ożarowie 
5. Wilk Piotr pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ćmielowie
6. Żelazko Dominik
pw. św. Bartłomieja w Staszowie

 

 


Pamiętajmy o w.w. diakonach w naszych modlitwach, aby godnie sprostali powierzonym zadaniom.


Wspomnienie świętego Tomasza z Akwinu

   28 stycznia jest w naszym Seminarium coroczną okazją do przypomnienia teologom - a zwłaszcza księżom i klerykom - że zgłębianie Największej Tajemnicy to nie tylko zdobywanie wiedzy i zdawanie egzaminów. W tym roku swoim referatem wygłoszonym przed wykładowcami WSD w Sandomierzu, zaproszonymi gośćmi i klerykami posłużył ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL (Katedra Katechetyki Szczegółowej).


Czas zaliczeń i egzaminów

    W nadchodzącym czasie sesji zaliczeniowej i egzaminacyjnej prosimy wszystkich o modlitwę, aby Duch Święty, którego codziennie zapraszamy do naszego życia, towarzyszył nam swoją pomocą szczególnie w czasie przygotowania do egzaminów i w chwili ich zdawania.
    Za wszelkie wsparcie, szczególnie modlitewne, serdecznie dziękujemy, pamiętając przed Panem Bogiem o naszych Dobroczyńcach!

     Stolico Mądrości, módl się za nami.

 

 

*Obrazek; www.spidersweb.pl

Imieniny Ojca Mariusza

     Msza Święta to największy dar dla nas od Pana Boga. Ofiara Jezusa Chrystusa wyjednuje nam wiele łask każdego dnia.
    Dziś w sposób szczególny polecaliśmy podczas Eucharystii naszego ojca duchownego - ks. Mariusza Piotrowskiego, który już ponad 10 lat prowadzi kleryków po ścieżkach wiary.
      Dziękujemy mu za to, bo to niełatwy kawałek chleba.

Nasi diakoni tuż przed praktyką

    Czas formacji seminaryjnej naszych drogich diakonów powoli dobiega końca. Jak co roku podjęli serwitorkę, czyli żartobliwie mówiąc "posługę kelnerów". 
      Dziękujemy księżom diakonom za podjętą posługę i życzymy błogosławieństwa Bożego i wszystkiego co dobre i piękne.
 

Noworoczne Spotkanie Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Sandomierzu

    Już 16. raz Przyjaciele naszego Seminarium przybywają do Sandomierza, aby wspólnie rozpocząć kolejny rok.
    Dzisiejsze spotkanie to przede wszystkim wspaniały czas wspólnego kolędowania Przyjaciół WSD, kleryków i mieszkańców Sandomierza razem z Sandomierską Orkiestrą Dętą pod dyrekcją p. Mieczysława Jakubowskiego oraz Chórem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia z Tarnobrzega. Nie mogło zabraknąć łamania się opłatkiem i wspólnych rozmów. Czas świętowania Narodzenia Pańskiego w naszym Seminarium osiągnął dziś swoją kulminację jako dzień pełen radości i śpiewu z przyjścia Zbawiciela na ziemię - do każdego z nas.

Wigilia Seminaryjna

     Rok Miłosierdzia zapoczątkowany przez papieża Franciszka jest okazją do nadzwyczajnych wydarzeń. Formą włączenia się w ten Rok była Wigilia zorganizowana wspólnie przez Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn prowadzone przez Caritas naszej diecezji oraz sandomierskie Seminarium.

« 1
...
37 38 39 40 41 42 43
...
46 »
© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net