ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Być bliżej serca Matki

Pierwszosobotnia Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, to wyraz naszej wiary i kultu Niepokalanej, która w naszym kościele czczona jest w koronowanym wizerunku Matki Bożej z Dzieciątkiem. Eucharystii przewodniczył ks. Tomasz Zych - wikariusz parafii Ćmielów, który prowadził rekolekcje dla młodzieży męskiej. We Mszy świętej uczestniczyli chłopcy przeżywający swoje rekolekcje w dniach 30 XI- 02 XII. Asysta liturgiczna składała się z uczestników rekolekcji. Homilię  ks. Tomasz rozpoczął od pojęcia ciekawości. "Może ona nas prowadzić do dobra lub zła. Prowadzi nas do dobra, gdy zainteresujemy się kimś, by komuś pomóc, czy go pocieszyć. Prowadzi nas do zła wtedy, gdy chcemy wiedzieć więcej dla zaspokojenia własnych pragnień, by więcej wiedzieć o swojej przyszłości. Często tworzymy sobie wizję naszej przyszłości, co będę robił jutro, za miesiąc, za rok. Ale czy mamy wizję relacji z Panem Bogiem na przyszłość?" - pytał kaznodzieja. Liturgia słowa, mówi nam o zaproszeniu Boga do swojego życia. Zachęcał dalej: Gdy tworzysz wizję swojej przyszłości to zaproś do niej Pana Boga. Wspomniał także o trzech drzwiach, przez które musimy przejść:
 
 
  1. Modlitwa do Jezusa - bez tego dociekania nasze na nic się zdadzą.
  2. Oddanie czci Jezusowi przez przyjmowanie sakramentów - w nich powierza nam misję, by głosić Go w środowiskach, gdzie żyjemy.
  3. Naśladowanie Jezusa - weźmy Ewangelię i spójrzmy na życie Jezusa, jak On działał wśród innych i starajmy się go naśladować.
Zadajmy sobie pytanie jak naśladować Jezusa? Odpowiedź daje nam Maryja. Ona jest przykładem pokornego naśladowania Jezusa. To właśnie Maryja ukazuje nam jak mamy uczyć się i wzrastać przy Jezusie.
Po Mszy świętej podczas modlitwy różańcowej polecaliśmy Bogu przez wstawiennictwo Maryi uczestników rekolekcji oraz modliliśmy się o nowe powołania do służby Bogu w Kościele.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net