ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Doświadczyć, aby świadczyć

W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa do kościoła seminaryjnego przybyli przedstawiciele Wspólnot dla Intronizacji NSPJ z naszej diecezji. Punktem kulminacyjnym spotkania była Msza Święta, którą poprzedziła adoracja Najświętszego Sakramentu. Eucharystii przewodniczył ks. Rektor, natomiast homilię wygłosił ks. Stanisław Olszówka - diecezjalny duszpasterz Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ. Kaznodzieja przypomniał  zebranym w świątyni seminaryjnej jak ważny dla naszej Ojczymy jest kult Serca Pana Jezusa. Już w 1920 roku biskupi poświęcili całą Polskę Bożemu Sercu. "Aby móc świadczyć o wielkim skarbie jakim jest Serce Jezusa, najpierw musimy doświadczyć Jego miłości. Doświadczenie Bożej miłości, zobowiązuje nas do świadczenia o niej. Bóg pragnie byśmy przyjmowali tę miłość, odwzajemniali oraz przekazywali innym", mówił ks. Stanisław.
Po zakończeniu Eucharystii, członkowie Wspólnoty udali się do auli, gdzie ks. Rektor pokrótce przedstawił historię naszego seminarium w związku z trwającym jubileuszem.
Dziękujemy Wspólnocie dla Intronizacji NSPJ za przybycie do naszego kościoła seminaryjnego, który w tym roku cieszy się łaską jubileuszowego odpustu zupełnego.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net