ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Msza Święta za zmarłych

 

W czwartek, 26 listopada o godzinie 17.30, w kaplicy seminaryjnej pod przewodnictwem ks. rektora Rafała Kułagi została odprawiona Msza Święta połączona z Nieszporami w intencji zmarłych księży rektorów, profesorów, wychowawców, alumnów, siostry zakonne, pracowników świeckich oraz dobroczyńców sandomierskiego seminarium. Mszę Świętą koncelebrowali księża z Zarządu wraz z księżmi profesorami. Homilię wygłosił ojciec duchowny - ks. Rafał Kobiałka.
W listopadzie nasze myśli, pamięć kierują się w stronę naszych bliskich, którzy przekroczyli granicę ziemskiego życia oraz rzeczom ostatecznym człowieka. Każdy z nas został zaproszony do życia wiecznego z Bogiem. Jednak jesteśmy świadomi własnej grzeszności i kruchości natury ludzkiej. Potrzebujemy oczyszczenia. Podobnie zmarli
w czyśćcu oczekujący na spotkanie z Bogiem. Męki czyśćcowe są błogosławionym cierpieniem. Cierpieniem, w którym Miłość Boża oczyszcza słabego, ograniczonego człowieka z niedoskonałości, aby w niebie całkowicie należał do Boga i cieszył się szczęściem wiecznym - zaznaczył kaznodzieja.
Przez tajemnicę świętych obcowania wspólnota seminaryjna łączy się duchowo z tymi, którzy zakończyli ziemską pielgrzymkę do Domu Ojca. Modlitwa i Ofiara Mszy Świętej była wyrazem wdzięczności Bogu za życie i posługę naszych bliskich zmarłych oraz wzajemnej pomocy na drodze do wieczności z Bogiem.
Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!

 

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net