ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Odpust Św. Michała Archanioła

29 września Kościół Powszechny obchodzi Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W naszej wspólnocie jest to wyjątkowy dzień, gdyż jest to dzień odpustu ku czci św. Michała Archanioła - patrona seminaryjnej świątyni. Podczas tej uroczystości dziękujemy osobom zaangażowanym w naszą formację, które odchodzą z naszego seminarium i witamy ich następców. Jest to także dzień imienin naszego ojca duchownego - ks. Rafała Kobiałki. 

W tym roku uroczystej odpustowej Eucharystii przewodniczył ks. Dominik Bucki, który zakończył w tym roku posługę dyrektora administracyjnego naszego seminarium. Natomiast homilię wygłosił ks. Witold Płaza - wieloletni wicerektor, który również opusza mury naszego seminarium. W kazaniu przybliżył nam sylwetki trzech Archaniołów. Każdy z archaniołów ma swoją misję, która zawiera się w ich imionach: Gabriel - Bóg jest mocą, Rafael - Bóg uzdrawia i Michael - Któż jak Bóg. Jest to wskazówka mówiąca nam czyjego wstawiennictwa w danym momencie potrzebujemy. Mimo różnorodności zadań każdy z nich ma jedno wspólne dla wszystkich - przede wszystkim ma wskazywać sobą na Boga (El). 

Po zakończonej Mszy Świętej odbyła się Adoracja Eucharystyczna, która zakończyła się odśpiewaniem uroczystych Nieszporów.

 Dziękujemy ks. Dominikowi, ks. Witoldowi i s. Halinie Włodarskiej za posługę w naszej wspólnocie. Witamy jednocześnie ks. Stanisława Tylusa i życzymy mu potrzebnych łask na stanowisku dyrektora administracyjnego. Również życzymy potrzebnych łask naszemu ojcu duchownemu - ks. Rafałowi Kobiałce. 

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net