ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

XXIX Niedziela zwykła, rok C – 20 października 2019 r.

 

1.         Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele misyjne. Zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 do Domu Katolickiego w Sandomierzu na spektakl w wykonaniu aktorów teatru im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa zatytułowany „Serce bez granic” o życiu kard. Adama Kozłowieckiego, więźnia niemieckich obozów koncentracyjnych i misjonarza w Zambii. Wstęp wolny.

2.        We wtorek rocznica poświęcenia Bazyliki katedralnej; w piątek wspomnienie św. Jana Pawła II – papieża; w przyszłą niedzielę rocznica poświęcenia naszego kościoła.

3.        We wtorek klerycy naszego Seminarium rozpoczynają rekolekcje jesienne, które potrwają do soboty. Polecajmy ich naszym modlitwom. W sobotę 26 października o godz. 16.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta, podczas której alumni V roku zostaną włączeni do grona kandydatów do święceń diakonatu i kapłaństwa, natomiast alumnom III roku Ksiądz Biskup Edward Frankowski poświęci sutanny.

4.        W miesiącu październiku nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.00.

5.        Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

6.        Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszemu Seminarium. Msze Święte w intencji ofiarodawców i dobroczyńców Seminarium sprawowane są w każdą środę w kaplicy kleryckiej.

7.        Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net