ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

III Niedziela Wielkanocna, Rok A – 18 kwietnia 2021 r.

 

1. Dzisiaj kończymy Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy Świętej zbiórka do puszek na Caritas.

2. Rozpoczynamy XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie Piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Marka.

3. W piątek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.

4. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i Seminarium. Za wszystkich Dobroczyńców modlimy się w każdą środę podczas Mszy Świętej sprawowanej w kaplicy seminaryjnej.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

6. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

7. Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

8. Błagając Boga o ustanie epidemii, obejmijmy modlitwą chorych, pracowników Służby Zdrowia i innych Służb oraz zmarłych: Święty Boże, Święty Mocny…

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net