ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

 

I Niedziela Adwentu, rok A – 27 listopada 2022 r.

 

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Adwent, czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz czas czujnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa.

2. Zapraszamy na Roraty, czyli na Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie celebrowaną w dni powszednie o godz. 6.30. W każdą niedzielę przed Mszą o godz. 7.00 śpiewane są Godzinki.

3. W środę święto św. Andrzeja – Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – kapłana, jest to dzień modlitw w intencji misji.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwa w intencji powołań o godz. 20.00 zakończona kompletą i Apelem Jasnogórskim. W sobotę o godz. 17.15 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny, a po niej modlitwy przed koronowanym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem.

5. Księża Pallotyni zapraszają na kurs ewangelizacyjny Nowe Życie, który jest prowadzony głównie przez świeckich ewangelizatorów i zawiera żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny. Adresowany jest zarówno do osób, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe. Kurs odbędzie się w dniach 2-4 grudnia, od piątkowego wieczoru do niedzielnego południa.

6. Rozpoczynamy akcję charytatywną Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzoną przez Caritas. Do nabycia są wigilijne świece, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc dla ubogich dzieci.

7. Dobroczyńcom naszego kościoła i Seminarium dziękujemy serdecznie za wsparcie, tak duchowe jak i materialne, które otrzymujemy. W przyszłą niedzielę dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach zbiórka do puszek

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium:

Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net