ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

XXXIII Niedziela zwykła, Rok B – 18 listopada 2018 r.

1.         Dzisiaj Profesorowie i Alumni naszego Seminarium udali się na tzw. wyjazd powołaniowy do parafii dekanatów Połaniec i Staszów.

2.        Jutro wspomnienie bł. Salomei – zakonnicy, we wtorek św. Rafała Kalinowskiego – kapłana, w środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w czwartek św. Cecylii – dziewicy i męczennicy, a w sobotę – świętych męczenników: Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

3.        W sobotę 24 listopada o godz. 16.oo odbędzie się w naszym kościele Koncert Cecyliański. Wystąpi Chór Alumnów naszego seminarium, Chór Canticus Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnobrzegu oraz pan Mariusz Ryś. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

4.        W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego, patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

5.        Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedzielę Gościa Niedzielnego.

6.        Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Dobroczyńcom naszego kościoła i Seminarium dziękujemy serdecznie za pomoc, tak duchową jak i materialną, którą otrzymujemy.

7.        Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net