ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

II Niedziela zwykła, Rok B – 17 stycznia 2021 r.

 

1. Jutro rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Trwajcie w miłości Mojej, a przyniesiecie owoc obfity. Centralne nabożeństwo ekumeniczne będzie miało miejsce 23 stycznia o godz. 17.00 w parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim.

2. We wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – biskupa; w czwartek św. Agnieszki – dziewicy męczennicy.

3. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka. W tym dniu przeżywać będziemy także „Dzień solidarności z Chorwacją”. Związane to jest z trzęsieniami ziemi, które w okresie Bożonarodzeniowym nawiedziły ten kraj. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar.

4. Dzisiaj o godz. 13.00 transmisja Mszy Świętej z naszego kościoła w Telewizji Polonia. Ze względu na ograniczenia sanitarne we Mszy w kościele seminaryjnym będą mogli wziąć udział tylko domownicy i pracownicy seminarium. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę poprzez transmisję telewizyjną. 

5. W naszym Seminarium rozpoczyna się sesja egzaminacyjna. Pamiętajmy w modlitwach o  alumnach prosząc o światło Ducha Świętego na czas egzaminów.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

7. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i Seminarium. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

8. Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

9. Błagając Boga o ustanie epidemii, obejmijmy modlitwą chorych, pracowników Służby Zdrowia i innych Służb oraz zmarłych: Święty Boże, Święty Mocny…

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net