ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu, Rok C – 24 marca 2019 r.

 

 

1.         Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia.

2.        Czas Wielkiego Postu to okres przemiany serc. W piątek 29 marca od godz. 17.00 oraz w sobotę 25 marca do godziny 17.00 trwać będzie spowiedź święta połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu, tzw. „24 godziny dla Pana”. W kościele Świętego Ducha będzie można przez całą dobę korzystać z Sakramentu Pokuty oraz adorować Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy przede wszystkim pracujących do późnych godzin wieczornych, aby w tym czasie skorzystali z sakramentu pojednania i dobrze przygotowali się do Świąt Wielkanocnych.

3.        W piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00 sprawowane są nabożeństwa wielkopostne na wzór nabożeństw pasyjnych, które od V wieku celebrowane są w kościołach stacyjnych Rzymu. Najbliższe nabożeństwo w parafii Nawrócenia św. Pawła.

4.        W Bazylice katedralnej w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00 odprawiane są Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

5.        Do skrzynki przy koronowanym obrazie Matki Bożej z Dzieciątkiem można składać prośby i podziękowania, które zostaną odczytane w czasie nabożeństwa w pierwszą sobotę miesiąca.

6.        Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

7.        Po Mszy Świętej można nabyć Baranki Wielkanocne jako jałmużnę wielkopostną. Zebrane środki zostaną przekazane do Caritas Diecezji Sandomierskiej.

8.       Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i Seminarium oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9.        Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

10.    Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net