ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

VII Niedziela zwykła, Rok A – 23 lutego 2020 r.

 

1.         Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Przez cały tydzień będziemy się modlić o trzeźwość w naszych rodzinach.

2.        W Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post, czyli spożycie w ciągu dnia jednego posiłku w zwyczajnej ilości, a pozostałe posiłki lekkie oraz wstrzemięźliwość, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Msze Święte z błogosławieństwem i  posypaniem głów popiołem w naszym kościele o godz. 6.30 i o godz. 7.00. Od Środy Popielcowej do pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu trwają Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Taca ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na potrzeby Caritas.

3.        Od Środy Popielcowej w dni powszednie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 6.30 będziemy odmawiać modlitwę do naszego patrona św. Michała Archanioła.

4.        W okresie Wielkiego Postu organizowane są tzw. Nabożeństwa Stacyjne. Wzorowane na rzymskich uroczystościach pasyjnych stanowią szczególną okazję do wspólnej modlitwy, poznania prawdy o Bogu i sobie samym. Najbliższe nabożeństwo w piątek o godz. 21.00 w naszym kościele seminaryjnym. Zostanie odprawiona wtedy Droga Krzyżowa z rozważaniami na Dzień Modlitwy Wynagradzającej i Postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.

5.        W Bazylice katedralnej w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00 odprawiane są Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6.        Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz przekazywane indywidualnie na potrzeby naszego kościoła i Seminarium. Za wszystkich Dobroczyńców modlimy się w każdą środę podczas Mszy świętej sprawowanej w kaplicy seminaryjnej.

7.        Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

8.       Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

9.        Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net