ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

XXIV Niedziela zwykła, Rok B – 16 września 2018 r.

 

1.         We wtorek święto św. Stanisława Kostki – zakonnika, patrona Polski. W czwartek wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon – kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. W  piątek święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty.

2.        W sobotę nasza wspólnota seminaryjna udaje się na diecezjalną pielgrzymkę do patronów diecezji: św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Krakowie oraz bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Będzie to jednocześnie pielgrzymka na rozpoczęcie nowego roku akademickiego.

3.        Do końca września Msze Święte w kościele seminaryjnym w dni powszednie o godz. 7.00. Możliwość spowiedzi tylko przed Mszą Świętą.

4.        Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

5.        Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej wspólnocie. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

6.        Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net