ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

XVI Niedziela zwykła, rok B – 22 lipca 2018 r.

 

1.         Jutro święto św. Brygidy – zakonnicy, patronki Europy, we wtorek wspomnienie św. Kingi – dziewicy, w środę święto św. Jakuba – Apostoła, w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny – Rodziców Najświętszej Maryi Panny.

2.        W środę wspominamy także św. Krzysztofa. Święty Krzysztof jest patronem naszego Księdza Biskupa ordynariusza. Polecajmy posługę Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza dobremu Bogu. Msza Święta w intencji Solenizanta zostanie odprawiona w Bazylice katedralnej o godz. 17.30.

3.        W przyszłą niedzielę, z racji św. Krzysztofa – patrona kierowców, poświęcimy pojazdy mechaniczne i będziemy modlić się w intencji kierowców, aby owocnie służyli innym i unikali nieszczęśliwych wypadków. Zebrane ofiary zostaną przekazane na pomoc misjonarzom.

4.        W obchody jubileuszu 200-lecia Diecezji Sandomierskiej wpisane zostały także dary duchowe. Jednym z nich było rozpoczęte 7 października 2017 r. Jerycho Różańcowe, które podjęły wszystkie parafie oraz wspólnoty zakonne na terenie diecezji. Całodobowe modlitewne czuwanie odbywało się w każdej parafii diecezji sandomierskiej, podczas którego modlono się o błogosławione owoce przeżywanego jubileuszu powstania diecezji. We wtorek, 24 lipca o godz. 18.00, w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Radomyślu nad Sanem nastąpi zakończenie jubileuszowego Jerycha Różańcowego. Zapraszamy wszystkich, aby wspólnie podziękować za ten czas modlitwy i duchowego umocnienia.

5.        W sobotę 28 lipca, po Mszy Świętej wieczornej, w Kościele Świętego Ducha wystąpi Chór Męski Towarzystwa Śpiewaczego "Lira" im. Stefana Wasiaka w Warszawie z Koncertem Muzyki Sakralnej. Zapraszamy.

6.        Dnia 4 sierpnia, wyruszy XXXV Piesza Pielgrzymka z diecezji sandomierskiej na Jasną Górę z Ostrowca Świętokrzyskiego, Sandomierza i Stalowej Woli. Dwa dni wcześniej wyruszy pielgrzymka z Janowa Lubelskiego. Zakończeniem pielgrzymowania będzie Msza Święta sprawowana przez Księży Biskupów naszej diecezji przed cudownym wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w dniu 12 sierpnia. Zapisy w parafiach.

7.        Do końca września Msze Święte w naszym kościele w dni powszednie o godz. 7.00. Możliwość spowiedzi tylko przed Mszą Świętą.

8.       W miesiącach wakacyjnych Kościół św. Michała Archanioła otwarty jest dla zwiedzających codziennie w godz.: 9.00-12.00 i 14.00-17.00 oraz w niedziele w godz. 14.00-17.00.

9.        Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

10.    Rozpoczął się kolejny etap prac konserwatorskich w naszym kościele, odnowiony został także XIX-wieczny obraz Matki Bożej znajdujący się pod chórem. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom dziękujemy za duchowe i materialne wspieranie Seminarium oraz kościoła seminaryjnego. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Przybyłym Gościom życzymy miłego pobytu w naszym mieście.

11.     Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net