ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

XXI Niedziela zwykła, rok C – 25 sierpnia 2019 r.

 

1.         Jutro uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. We wtorek wspomnienie św. Moniki, w środę św. Augustyna – biskupa i doktora Kościoła. W czwartek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2.        W przyszłą niedzielę kolejna rocznica napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę. Będziemy modlić się za poległych w obronie Ojczyzny w czasie II wojny światowej.

3.        XVI Piesza Pielgrzymka z Sandomierza do Sulisławic wyruszy 7 września. Rozpocznie się Mszą Świętą w Bazylice Katedralnej o godz. 7.30. Więcej informacji na plakacie.

4.        Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszemu Seminarium.

5.        Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

6.        Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Przybyłym Gościom życzymy miłego pobytu w naszym mieście.

7.        Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net