ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

 

II Niedziela zwykła, Rok C – 20 stycznia 2019 r.

 

 

1.        Jutro wspomnienie św. Agnieszki – dziewicy męczennicy, w czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego – biskupa i doktora Kościoła. W piątek 25 stycznia święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła, a w sobotę wspomnienie świętych biskupów: Tymoteusza i Tytusa.

2.       Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Prawica Twoja wsławiła się mocą(Wj 15,6). Główne Diecezjalne Nabożeństwo Ekumeniczne, pod przewodnictwem Księdza biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, będzie sprawowane w kościele Trójcy Świętej w Rakowie 22 stycznia o godz. 17.00.

3.       W sobotę 26 stycznia w naszym seminarium uroczystość ku czci świętego Tomasza z Akwinu. Uroczysta Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza w naszym kościele seminaryjnym o godz. 10.00. Następnie wykład zatytułowany Rozum wobec wiary – współczesna pokusa gnostycyzmu wygłosi ks. dr hab. Marek Tatar – profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Serdecznie zapraszamy.

4.       27 stycznia o godz. 17.00 w Zamku Królewskim odbędzie się V Koncert Kolęd i Prawosławnych Hymnów Bożego Narodzenia.

5.       W naszym Seminarium trwa sesja egzaminacyjna. Pamiętajmy w naszych modlitwach o alumnach prosząc dla nich o światło Ducha Świętego na czas egzaminów.

6.       Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

7.       Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i Seminarium.

8.       Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

9.       Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net