ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

Wniebowstąpienie Pańskie, Rok A – 24 maja 2020 r.

 

1.         We wtorek wspomnienie św. Filipa Neri – kapłana; w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej – dziewicy.

2.        W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3.        Nabożeństwa majowe i nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. O godz. 20.30 modlitwa różańcowa w intencji ustania pandemii.

4.        Sakrament pokuty sprawowany jest w Oratorium Sługi Bożego ks. Wincentego Granata.

5.        Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i seminarium. 

6.        Do nabycia jest nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

7.        Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Przybyłym Gościom życzymy miłego pobytu w naszym mieście.

8.       Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

9.        Błagajmy Boga o ustanie suszy oraz pandemii polecając wszystkich chorych, będących na kwarantannie, pracowników Służby Zdrowia i innych Służb oraz zmarłych: Królu, Boże Abrahama…

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net