ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

XXIX Niedziela zwykła, rok A – 18 października 2020 r.

 

1. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele misyjne. Kleryckie Koło Misyjne zaprasza dzisiaj na różaniec w intencji misji i misjonarzy pochodzących z naszej diecezji.

2. W czwartek rocznica poświęcenia Bazyliki katedralnej; w przyszłą niedzielę rocznica poświęcenia naszego kościoła.

3. We wtorek klerycy naszego Seminarium rozpoczynają rekolekcje jesienne, które potrwają do soboty. Polecajmy ich naszym modlitwom. W sobotę 24 października o godz. 16.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta, podczas której alumni V roku zostaną włączeni do grona kandydatów do święceń diakonatu i kapłaństwa, natomiast alumnom III roku Ks. bp Edward Frankowski poświęci sutanny.

4. Ze względu na sytuację epidemiczną sakrament pokuty sprawowany jest w Oratorium Sługi Bożego ks. Wincentego Granata.

5. W październiku nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.00.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszemu Seminarium. Msze Święte w intencji ofiarodawców i dobroczyńców Seminarium sprawowane są w każdą środę w kaplicy kleryckiej.

8. Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

9. Błagając Boga o ustanie epidemii, obejmijmy modlitwą chorych, pracowników Służby Zdrowia i innych Służb oraz zmarłych: Święty Boże, Święty Mocny…

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net