ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

XVIII Niedziela zwykła, Rok A – 2 sierpnia 2020 r.

 

1. We wtorek wspomnienie św. Jana Vianneya – kapłana. W czwartek święto Przemienienia Pańskiego. W sobotę wspomnienie św. Dominika – kapłana.

2. We wtorek 4 sierpnia wyruszy XXXVII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: „Otocz macierzyńską miłością Kościół pielgrzymujący”. Ze względów bezpieczeństwa w tym roku będzie ona miała odmienny charakter. W sztafecie pielgrzymkowej każda z grup pokona tylko jeden etap. Msza Święta na rozpoczęcie pielgrzymowania w Bazylice katedralnej o godz. 8.30. Zachęcamy do modlitwy w intencji pielgrzymów.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek w naszym kościele modlitwa w intencji powołań o godz. 20.30 zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

4. Ks. Biskup Ordynariusz mianował ks. dyrektora mgr. Dominika Buckiego proboszczem par. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ślęzakach. Dziękujemy ks. Dominikowi za ośmioletnią posługę w naszym seminarium i życzymy owocnej pracy duszpasterskiej w parafii. Nowym dyrektorem administracyjnym został ks. mgr Stanisław Tylus, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie.

5. Ofiarodawcom i Dobroczyńcom dziękujemy za duchowe i materialne wspieranie naszego Seminarium oraz kościoła seminaryjnego. W poprzednią niedzielę z okazji poświęcenia pojazdów zebrano 485 zł., które zostaną przekazane na pomoc misjonarzom. Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Przybyłym Gościom życzymy miłego pobytu w naszym mieście.

8. Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich:

Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net