ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Pielgrzymka na zakończenie roku

Na zakończenie roku akademickiego udaliśmy się z pielgrzymką do Sanktuarium św. Wojciecha w Bielinach. Mszy świętej przewodniczył ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz. Po przywitaniu przez księdza proboszcza Wojciecha Szparę, ksiądz biskup powiedział: "Wakacje są po to, by zobaczyć problemy ludzi. Powołania wychodzą z rodzin i od ludzi i do nich mają wracać. Przez cały rok słuchaliście profesorów, wykładowców i wychowawców, teraz macie słuchać ludzi".
Ks. prefekt  Piotr Tylec podczas homilii zaznaczył, że: "W dzisiejszym fragmencie  Ewangelii Jezusowi nie chodzi oto byśmy nie planowali, ani nie dbali o przyszłość. Cechą mądrego człowieka jest dobre planowanie. Nie mamy zbytnio martwić się oto, co będzie w przyszłości, byśmy naszych planów nie pokładali we własnych możliwościach i ambicjach, ale byśmy bardziej ufali Panu Bogu". Następnie kaznodzieja ukazał postać św. Wojciecha jako przykład osoby, która zaufała Panu Bogu. Na zakończenie ks. prefekt dał kilka cennych wskazówek dla kleryków na czas rozpoczynających się wakacji. Pobyt na wakacjach ma opierać się o 3 punkty: Mszę św. i modlitwę, pomoc w domu i na parafii oraz dobrą lekturę.
 
Na zakończenie Eucharystii ksiądz biskup życzył wszystkim dobrych wakacji i uwrażliwiał nas na to, że ludzie w osobie kleryka mają widzieć człowieka, który ma jasne idee oraz, że kleryk ma być sługą wszystkich.
Pielgrzymkę zakończył obiad w miejscowej remizie.
Jesteśmy wdzięczni wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspierali nas podczas naszej pielgrzymki na zakończenie tego wyjątkowego roku akademickiego. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas i nasze seminarium swoimi modlitwami oraz materialnie. Zapewniamy o  naszej pamięci modlitewnej.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net