ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Przyjaźń i muzyka

W sobotnie popołudnie przybyli nasi Przyjaciele ze Stowarzyszenia Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Spotkanie rozpoczęło się w kaplicy kleryckiej od tego, co jest najważniejsze w życiu, czyli od Mszy świętej, którą celebrowali kapłani z zarządu na czele z księdzem rektorem. Po Eucharystii nasi Przyjaciele udali się do auli zwanej złotą, by tam przy kawie i herbacie porozmawiać ze sobą, wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat funkcjonowania Stowarzyszenia. Nad wszystkim czuwał ksiądz rektor wraz z księdzem dyrektorem Dominikiem Buckim, a także koordynatorem Stowarzyszenia kl. Mateusz Zięba z roku IV.
 
Kolejnym ważnym punktem tego dnia był Koncert Cecyliański w kościele seminaryjnym, do którego alumni przygotowywali się przez szereg prób i ćwiczeń pod czujnym okiem opiekuna chóru kleryckiego ks. Leszka Chamerskiego. Podczas koncertu oprócz chóru kleryckiego wystąpili także Chór "Canticus" z Tarnobrzegu, za organami zasiadł pan Mariusz Ryś. Piękna muzyka i śpiewy w naszym kościele seminaryjnym wybrzmiały na cześć patronki muzyki kościelnej św. Cecylii.
 
Spotkanie zakończył posiłek na refektarzu kleryckim połączony ze wspólnym śpiewaniem i wypowiedziami naszych Przyjaciół.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net