ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Rozpoczynamy!

26 września w czwartkowe popołudnie, budynek seminaryjny na nowo „obudził się do życia”. Korytarze powoli zaczęły zapełniać się klerykami, którzy wracali po wakacjach.

Początki są zawsze trudne, tak też jest i w seminarium. Początek nowego roku akademickiego to czas przeprowadzek do nowych pokoi, zwykle w tym czasie klerycy znajdują „skarby” w swoich pokojach, o których już dawno zapomnieli.

W piątkowy poranek wyruszyliśmy w drogę do Tuchowa. Poprzez pielgrzymkę do Pani Tuchowskiej nasza wspólnota pragnie lepiej przygotować się do nowego roku i modlić się o nowe powołania kapłańskie. Wizerunek Matki Bożej Tuchowskiej przedstawia Maryję z odsłoniętym uchem, dlatego też Pani Tuchowska jest  nazywana Matką Bożą Słuchającą. Wysłuchuje Ona próśb wiernych, którzy do Niej pielgrzymują, ale także jest Pierwszą, która słucha Słowa Bożego. Mszy św. w sanktuarium w Tuchowie przewodniczył ks. Rektor. Przed Mszą św. jeden z ojców redemptorystów opowiedział nam o miejscu, do którego pielgrzymowaliśmy.  Po Eucharystii księża redemptoryści ugościli nas w swoim refektarzu pysznym obiadem, po którym wyruszyliśmy do Zabawy.

W Zabawie, w sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny koronką do Bożego Miłosierdzia modliliśmy się w intencji nowych powołań do naszego seminarium. Z Zabawy udaliśmy się do Wał-Rudy, miejsca narodzin bł. Karoliny. Tam zwiedziliśmy jej dom rodzinny. Mamy nadzieję, że pielgrzymka do sanktuariów w Tuchowie i Zabawie pozwoli nam lepiej sprostać obowiązkom w nowym roku akademickim.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net