ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Kandydaci

Słowo Księdza Rektora

 

3 października br. wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu uroczyście zainaugurowała nowy 2023. rok akademicki. Formację przygotowującą do przyjęcia sakramentu kapłaństwa i związane z tym studia filozoficzno-teologiczne podejmuje 25 alumnów, w tym 6 kandydatów przyjętych na I rok.

Na progu nowego roku akademickiego jako wspólnota seminaryjna wyrażamy głęboką wdzięczność wszystkim naszym Dobroczyńcom dzielącym się z nami dobrami zarówno duchowymi, jak i materialnymi. Pamiętamy o Was w modlitwie i prosimy o dalszą pomoc.

 

Jednocześnie pragniemy poinformować, że:

1. W Roku Akademickim 2022/2023 w ramach tzw. Niedziel Powołaniowych, pragniemy odwiedzić parafie w następujących dekanatach:

13.11.2022 r. parafie dekanatu: Janów Lubelski, Ostrowiec Świętokrzyski;

30.04.2023 r. parafie dekanatu: Klimontów, Raniżów.

Prosimy o zaproszenie na Msze Święte Liturgiczną Służbę Ołtarza, dzieci i młodzież. Księża Profesorowie oraz Księża Studenci wraz z Alumnami naszego Seminarium, którzy przybędą do parafii wygłoszą kazania i spotkają się z wyżej wymienionymi grupami.

2. Rekolekcje dla młodzieży męskiej w Wyższym Seminarium Duchownym odbędą się w dniach 25 – 27 listopada 2022 roku.

3. Od października do kwietnia, w czasie roku akademickiego, organizowane są w Seminarium, w drugi weekend miesiąca, Dni rozeznania powołania dla młodzieży męskiej.

4. W Wyższym Seminarium Duchownym będą się odbywały spotkania Diecezjalnej Szkoły Animatora i Ceremoniarza.

5. W Wielki Czwartek (Diecezjalny Dzień Ministranta i Lektora), 6 kwietnia 2023 roku, po Mszy Świętej Krzyżma, zapraszamy do Wyższego Seminarium Duchownego na program słowno-muzyczny poświęcony odkryciu swego powołania oraz poczęstunek.

6. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji powołań kapłańskich, szczególnie zwracamy się z prośbą do róż różańcowych.


Za wszelką dotychczasową pomoc oraz otwartość i gościnność dla przybywających przedstawicieli Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać

 

 

Ks. dr Rafał Kułaga

Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu

 

 

 

 

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net