ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Spotkanie z psychologiem

Każde spotkanie wnosi coś do naszego życia, trochę je ubogaca i zmienia, daje do myślenia, pozwala na poszerzenie wiedzy, ambicji, celów i wyobrażeń...

W poniedziałkowe popołudnie mieliśmy okazję spotkać się z panem Grzegorzem Grabowskim - doktorem psychoterapii i psychologii zdrowia. Podczas półtoragodzinnego wykładu poznaliśmy zagrożenia płynące z zażywania substancji psychoaktywnych, dowiedzieliśmy się jakie wywołują skutki oraz jak powstają nałogi. W dobie współczesnego dobrobytu, kiedy mamy dostęp i gromadzimy różne dobra, często tracimy nad nimi kontrolę. Uzależnienia behawioralne przejmują nad nami kontrolę w różnych dziedzinach życia, takich jak robienie zakupów, czy używanie środków masowego przekazu. Zaczyna nam to sprawiać przyjemność i w końcu się uzależniamy.

Po zarysowaniu problemu pan Grzegorz, pokazał nam od podszewki jak rozpoznać osobę uzależnioną, w jaki sposób ona funkcjonuje, jak należy do niej podchodzić, gdzie ją skierować i jak jej pomóc.

Kończąc wykład nasz Gość podkreślił znaczenie osób duchownych, ukazując jak ważną rolę mogą odegrać w życiu tych, którzy się pogubili.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net