ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Wieczór Cecyliański

W sobotę 19 listopada odbyło się spotkanie Przyjaciół naszego Seminarium, które rozpoczęło się Mszą Świętą sprawowaną w kaplicy seminaryjnej przez wszystkich księży z zarządu. Ks. Rektor, który przewodniczył modlitwie wskazywał w homilii, że nasze relacje i więzi, które budujemy tu na ziemi, będą miały swoją kontynuację w niebie. Następnie odbyło się spotkanie przy kawie i herbacie, gdzie miały miejsce podsumowania z ubiegłego roku działalności Koła Przyjaciół WSD. 
O godz. 16.00 w naszym kościele seminaryjnym rozpoczął się Koncert Cecyliański, podczas którego usłyszeliśmy pieśni wykonane przez Chór Alumnów WSD pod batutą ks. Leszka Chamerskiego - wykładowcy muzyki kościelnej, a także koncert organowy pana Andrzeja Budzińskiego i jego córki Aleksandry (skrzypce). Mogliśmy usłyszeć takie klasyki jak: Wiosnę Vivaldiego, czy Ave Maria Cacciniego - śpiew do tego dzieła wykonał brat dk. Piotra Żurawskiego - Paweł, absolwent Szkoły Muzycznej I i II stopnia, obecnie student wokalistyki i informatyki.
Na zakończenie spotkania wzięliśmy udział w agapie na refektarzu kleryckim, gdzie nie zabrakło akordeonu, trąbki, wspólnego śpiewu i dobrej zabawy. 

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net