ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Zakończenie Jubileuszu Młodych

1 maja to wyjątkowy dzień dla naszej wspólnoty seminaryjnej, ponieważ tego dnia w ramach Dnia Otwartej Furty przybywa do nas kilka tysięcy osób. W roku Jubileuszu Diecezji Sandomierskiej, na zakończenie Jubileuszu Młodych gościliśmy więcej osób niż w poprzednich latach. Nasza diecezja to Kościół młody, który nieustannie się rozwija i w którym młodzi ludzie pałają radością i entuzjazmem. Dowodem tego było dzisiejsze wydarzenie w murach naszego seminarium. Już po raz 18. klerycy otworzyli seminarium dla swoich gości.
Wśród wielu atrakcji dużym zainteresowaniem cieszył się turniej w piłkę nożną o Puchar Rektora WSD, w kategorii ministrantów zwyciężyła drużyna z Gościeradowa, natomiast w kategorii lektorów zwyciężyła ekipa z Raniżowa. Jak co roku wiele osób uczestniczyło w loterii fantowej, w której była rekordowa liczba nagród głównych. Na scenie wystąpili wodzireje z zespołu "Trio z Rio", ale większość z zniecierpliwieniem czekała na koncert "Tau". Dzieci mogły pozjeżdżać na zamkach dmuchanych, było także coś dla dorosłych, między innymi: wystawa szat liturgicznych w kościele seminaryjnym, śpiew Chorału Gregoriańskiego, czy wystawa misyjna. W kaplicy seminaryjnej trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Na głodnych i spragnionych czekał bigos i kiełbaski z grilla, oraz kawa i ciasteczko. W tak upalny dzień nie mogło zabraknąć lodów i zimnych napojów, o które także zadbali organizatorzy.
Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy nam pomogli w zorganizowaniu tego wydarzenia, a także tym, którzy zechcieli odwiedzić seminarium w Sandomierzu. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net