ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

100-lecie św. Jana Pawła II

 

18 maja 2020 roku mija setna rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. Z tej okazji klerycy sandomierskiego seminarium przygotowali montaż słowno-muzyczny, aby uczcić naszego rodaka i przypomnieć jego nauczanie.

 

- Święty Jan Paweł II jest wzorem i przykładem dla nas, przyszłych kapłanów. Przez jego wstawiennictwo, w przededniu setnych urodzin, chcemy modlić się o nowe święte powołania i prosić o szybkie zakończenie epidemii. Poszczególne teksty i rozważania różańcowe zostały zaczerpnięte przede wszystkim z bogatego dorobku naszego papieża. – mówił kleryk Jan Golec.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 20.00. Na początku ksiądz rektor Rafał Kułaga przywitał wszystkich zgromadzonych w kaplicy oraz łączących się za pomocą mediów społecznościowych. Zaznaczył, że choć panująca sytuacja nie pozwoliła nam spotkać się ani podczas Dnia Otwartej Furty, ani też podczas tzw. Niedziel Powołaniowych, to jednak choć w ten sposób pragniemy modlić się w intencji nowych powołań kapłańskich oraz o ustanie pandemii.

- Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj, wiesz, że ono musi tu gdzieś być — Gdzie jesteś, źródło? Jakże starannie ukryłeś tajemnicę twego początku. Pozwól mi wargi umoczyć w źródlanej wodzie, odczuć świeżość, ożywczą świeżość. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Tymi słowami zaczerpniętymi z Tryptyku Rzymskiego Jana Pawła II rozpoczynamy naszą dzisiejszą medytację. Wsłuchując się w słowa naszego papieża, będziemy starali się zbliżyć się do źródła, źródła naszego istnienia, naszego życia, źródła naszego powołania. Źródła, do którego zdąża każdy człowiek – do Jezusa Chrystusa, który jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym Człowiekiem.

Swoim świadectwem o Janie Pawle II podzielił się kleryk Dariusz Cichoń: 

 - Święty Jan Paweł II jest dla mnie autorytetem. Żył tak, jak głosił. Głosił drogę trudną, ciężką. Jednak swoim życiem, cierpieniem uczynił swój pontyfikat, słowa wiarygodnymi i autentycznymi. Jest wzorem chrześcijanina.

  Klerycy recytowali wiersze i odczytywali wybrane teksty z wypowiedzi świętego Jana Pawła II. Następnie podczas modlitwy różańcowej, cała wspólnota seminaryjna modliła się w intencji nowych powołań kapłańskich i zakończenia epidemii. Na zakończenie klerycy odśpiewali Apel Jasnogórski, a ksiądz rektor udzielił błogosławieństwa relikwiami świętego Jana Pawła II.


 


 

 

 

 


 

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net