ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Remont Duchowy

W każdym niemal domu coś remontujemy. Także nasz duch potrzebuje czasami "remontu". Takim "remontem" był dla nas czas rekolekcji, które poprowadził dla nas ks. dr kan. Zbigniew Snarski, Archidiecezjalny Koordynator ds. Nowej Ewangelizacji oraz proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku. Tematem rekolekcji były słowa zaczerpnięte z listu św. Pawła do Koryntian: "Miłość Chrystusa przynagla nas"(2 Kor 5,14)
Każdego dnia ojciec rekolekcjonista proponował nam fragment Pisma Świętego do medytacji, w którą krótko nas wprowadzał. Wskazywał na ważne słowa i zwroty w danej perykopie, na które mamy zwrócić szczególną uwagę. Tak wyglądały pierwszy i drugi dzień rekolekcji.
Trzecim dniem rekolekcji była środa popielcowa, był to dzień pokutny dla nas. W tym dniu odprawione zostało nabożeństwo pokutne, które przygotowało nas do sakramentu pokuty i pojednania. Ojciec rekolekcjonista mówił: "Grzech jest brakiem miłości" i właśnie na miłość mieliśmy zwrócić szczególną uwagę, zarówno względem Boga jak i bliźniego.
Na zakończenie rekolekcji podczas adoracji Najświętszego Sakramentu dziękowaliśmy Bogu za czas "remontu" i prosiliśmy o obfite owoce tego spotkania z Panem Bogiem.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net