ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Twoja Cześć Chwała

"Dziś u nas procesja Bożego Ciała. Przy pierwszym ołtarzu wyszedł ogień z Hostii świętej i przeszył mi serce – i usłyszałam głos: Tu jest odpocznienie Moje. Żar zapalił się w sercu moim; czułam, że jestem przemieniona cała w Niego". 

"W pewnej chwili, kiedy był ten obraz wystawiony w ołtarzu na procesji Bożego Ciała, kiedy kapłan postawił Przenajświętszy Sakrament i chór zaczął śpiewać, wtem promienie z obrazu tego przeszły przez Hostię świętą i rozeszły się na cały świat. – Wtem usłyszałam te słowa: Przez ciebie, jako przez tę Hostię, przejdą promienie  miłosierdzia na świat. Po tych słowach głęboka radość wstąpiła w duszę moją" (Dzienniczek S. Faustyny 1153, 468)

 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zbliża nas do Chrystusa i pogłębia naszą miłość do Eucharystii. Procesja Eucharystyczna to manifestacja naszej wiary. Mszy świętej w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przewodniczył Biskup Sandomierski - Krzysztof Nitkiewicz. Następnie wyruszyła procesja do Seminarium Duchownego, gdzie przed kościołem św. Michała Archanioła znajdował się ostatni z czterech ołtarzy.

 
 

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net