ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Imieniny Ojca Mariusza

     Msza Święta to największy dar dla nas od Pana Boga. Ofiara Jezusa Chrystusa wyjednuje nam wiele łask każdego dnia.
    Dziś w sposób szczególny polecaliśmy podczas Eucharystii naszego ojca duchownego - ks. Mariusza Piotrowskiego, który już ponad 10 lat prowadzi kleryków po ścieżkach wiary.
      Dziękujemy mu za to, bo to niełatwy kawałek chleba.

Nasi diakoni tuż przed praktyką

    Czas formacji seminaryjnej naszych drogich diakonów powoli dobiega końca. Jak co roku podjęli serwitorkę, czyli żartobliwie mówiąc "posługę kelnerów". 
      Dziękujemy księżom diakonom za podjętą posługę i życzymy błogosławieństwa Bożego i wszystkiego co dobre i piękne.
 

Noworoczne Spotkanie Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Sandomierzu

    Już 16. raz Przyjaciele naszego Seminarium przybywają do Sandomierza, aby wspólnie rozpocząć kolejny rok.
    Dzisiejsze spotkanie to przede wszystkim wspaniały czas wspólnego kolędowania Przyjaciół WSD, kleryków i mieszkańców Sandomierza razem z Sandomierską Orkiestrą Dętą pod dyrekcją p. Mieczysława Jakubowskiego oraz Chórem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia z Tarnobrzega. Nie mogło zabraknąć łamania się opłatkiem i wspólnych rozmów. Czas świętowania Narodzenia Pańskiego w naszym Seminarium osiągnął dziś swoją kulminację jako dzień pełen radości i śpiewu z przyjścia Zbawiciela na ziemię - do każdego z nas.

Wigilia Seminaryjna

     Rok Miłosierdzia zapoczątkowany przez papieża Franciszka jest okazją do nadzwyczajnych wydarzeń. Formą włączenia się w ten Rok była Wigilia zorganizowana wspólnie przez Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn prowadzone przez Caritas naszej diecezji oraz sandomierskie Seminarium.

Imieniny seminaryjnych przełożonych

    Grudzień to nie tylko czas adwentowego zamyślenia przed nadchodzącymi Świętami Narodzenia Pańskiego, ale także zaś radosnego oczekiwania na ich nadejście. 19 i 21 grudnia mogliśmy dzielić tę radość z solenizantami - ks. Dariuszem Sidorem (ojcem duchownym) oraz ks. Dominikiem Buckim (dyrektorem administracyjnym), którzy pełnią funkcję przełożonych w Sandomierskim Seminarium.

    Składając życzenia nie mogliśmy zapomnieć o Mszy Świętej w ich intencji - modlitwa jest tym bezcennym darem, którego nic nie może zastąpić.

Dzień skupienia

    Nietuzinkowy "katecheta młodych" - o. Adrian Loryś OFM poprowadził grudniowy dzień skupienia. Dzięki jego konferencjom każdy z nas będzie pamiętał, że "zapłonąć ogniem" głoszonej z mocą Ewangelii może tylko ten, kto "spotkał się ze sobą": z prawdą o sobie samym, o swoich cechach pozytywnych i negatywnych, zmierzył się ze swoimi przeżyciami, emocjami i motywacjami.
    Ojciec Adrian podkreslał, że miłosierdzie to przede wszystkim podźwignięcie drugiego człowieka, bycie z nim na codzień. Myśl ta wybrzmiała mocniej z powodu dziesiejszej uroczystości otwarcia Bram Miłosierdzia w kościele pw. Ducha Świetego w Sandomierzu, które to wydarzenie rozpoczeło diecezjalne obchody Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Potrwa on do listopada 2016 r.

Sługa Boży ks. Granat

    Jedenastego grudnia 2015 roku Sługa Boży ks. Wincenty Granat w 36. rocznicę swojej śmierci po raz kolejny zgromadził w sandomierskim Seminarium czcicieli, sympatyków i tych, którzy go znali i ciągle pamiętają.
  Tym razem "Granatowa Sesja" została poświęcona roli Miłosierdzia Bożego w życiu i pismach Sandomierskiego Teologa. Wybitną postać Sługi Bożego wszystkim zgromadzonym w seminaryjnym kościele św. Michała Archanioła przybliżył krótkometrażowy film o ks. W. Granacie, jego młodości, związkach z Ćmielowem, Sandomierzem i Lublinem, ukazując przede wszystkim dobroć, życzliwość troskę o drugiego człowieka, jaka emanowała od Sługi Bożego. Ks. Wincenty Granat jest godnym naśladowania przykładem dla kleryka, księdza, a nawet katolickiego profesora, aby zawsze być dla drugiego - Ku człowiekowi i Bogu w Chrystusie.


Uroczystość Niepokalanej

   Nasza wspólnota 8 grudnia obchodziła uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Cały dzień był poświęcony na oddanie czci Matce Bożej. W uroczystych Mszach Świętych w Kościele Seminaryjnym  polecaliśmy Bogu oraz Maryi naszych solenizantów: siostrę Mariannę Dziułka oraz ks. profesora Wiesława Wilka.


« 1
...
39 40 41 42 43 44 45
...
48 »
© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net